Inwestycje

O Volante Fund

Fundusz Volante Fund powstał jako naturalne rozwinięcie naszej kilkunastoletniej działalności doradczej. Pozwoliła nam ona zdobyć doświadczenie, kontakty oraz środki na inwestycje. W naszym funduszu szukamy projektów, do których możemy poza kapitałem wnieść wartość dodaną w postaci wsparcia merytorycznego. Na rynku polskim dostrzegamy wiele możliwości wynikających z obecnych trendów gospodarczych. Połączenie profesjonalizmu oraz rzetelnej analizy otoczenia inwestycyjnego pozwala nam skutecznie dobierać spółki portfelowe i wspierać je w tworzeniu wartości.

Strategia inwestycyjna

Chociaż do każdego przedsięwzięcia podchodzimy indywidualnie, to mamy dwa obszary preferencji:

Startupy technologiczne:

  • Zespół musi posiadać kompetencje i doświadczenie w swoim obszarze działalności.
  • Wartość inwestycji zawiera się w przedziale 200 000 – 1 000 000 zł.
  • Oferowany produkt jest nietrywialny.
  • Brak preferencji branżowych, jednak ze względu na doświadczenie naszego zespołu największego wsparcia jesteśmy w stanie udzielić w obszarze: fintech, e-commerce, urządzenia medyczne.
Firmy rodzinne:

  • Posiadające stabilne przychody i niskie zadłużenie.
  • Wartość firmy zawiera się w przedziale 1 000 000 – 10 000 000 zł.
  • Produkcyjne lub handlowe.

Zespół

Fundusz Volante Fund zarządzany jest przez zespół Volante S.A. Więcej o członkach zespołu można znaleźć na: volante.pl/zespol/. Każdy z nas ma doświadczenie zarówno w obszarze inwestycji jak i zarządzania firmami. Poza tym fundusz korzysta ze wsparcia zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej oraz spółki zajmującej się pozyskiwaniem dotacji.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy następujące osoby:

Inwestorzy:

Jeżeli jesteś zainteresowana/y inwestowaniem razem z nami i dysponujesz wolnymi środkami pieniężnymi powyżej 500 000 zł poinformuj nas o tym. Przed kolejnym podniesieniem kapitału w Volante Fund skontaktujemy się z Tobą.

Koinwestorzy:

Jeżeli nie jesteś zainteresowana/y dywersyfikacją ryzyka poprzez inwestycję w Volante Fund, a interesuje Cię któraś z naszych spółek portfelowych lub chciałbyś koinwestować przy kolejnych wejściach naszego funduszu daj nam znać. Na rozwiniętych rynkach ponad 70% inwestycji dokonuje się we współpracy kilku inwestorów.

Menedżerowie:

Zasady są proste. Jeżeli masz doświadczenie w danej branży i wierzysz w nie na tyle, że zaakceptujesz wynagrodzenie częściowo wypłacane w opcjach menedżerskich oraz jesteś skłonny/a spróbować swoich sił w startupie lub małej rodzinnej firmie poinformuj nas o tym. Często jeszcze przed podjęciem decyzji inwestycyjnej szukamy osoby gotowej wesprzeć zarząd startupu lub zastąpić odchodzących właścicieli firmy rodzinnej.

Kontakt: s.rogozinski@volante.pl

Nasi Klienci